İko Kim ?

İlker Şahinbaş Kimdir ?

1988 doğumlu Yugoslavya kökenli ( Boşnak ) bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.
Profesyonel İş kariyerine 2005'yılında UWM yazılım şirketinin bir ortağı olarak başladı.
Anadolu Üniversitesi ( Uluslar arası ilişkiler ) bölünü bıraktı ve Sırbistan Zagrep Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisinde eğitimlerini tamamladı.
İlk okul zamanında halk oyunları ile tanışıp dansı sevdi ve kendini dans alanında hobi olarak geliştirmeye farklı dans stillerini öğrenmeye adadı, 2003 - 2008 yılları arasında profesyonel dans ekiplerine katılıp ( Tarkan, Kenan Doğulu, Ajda Pekkan ve daha bir çok ün yapmış isimlerin ) konserlerinde ve kliplerinde dansçı olarak yer aldı.
2006 yılında dansçı olarak balkanlarda yapılan Battle Of The Year adlı global bir dans yarışmasında ( 18 Ülkenin katıldığı ) Türkiye'ye 2.lik kazandırdı.
2016 yılında United Nations ve T.C. Cumhur Başkanlığı ile birlikte (Dünya insani zirvesi) organizasyonunu gerçekleştirdi.
Tv sektöründe aktif proje yürüten şirketlerle birlikte yapım ve reklam pazarlama stratejileri alanında çalışmaya başladı.
Truzim ve Organizasyon sektöründe ( Ceo event, BlueChip, Ad
Station VipTruzim vb. ) Proje yöneticisi olarak görevler aldı.
2006 - 2008 yılları arasında UWM Yazılım ve Tasarım şirketinin kurucu ortaklarından oldu.
2007 yılında Rapimi Dinle adlı programın sunucularından biri ve Tv Programının kreatörü olarak 12bölümlük bir tv programını yayınlattı.
2007 - 2008 yılları arasında MTV Türkiye kanalında müzik programı kreatörlüğünü yaptı.
2008 - 2009 yılları arasında Askerlik görevini tamamladı.
2009 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra, CreaUs Reklam Ajansının Proje yöneticiliğini yapmaya başladı ve aynı yıl içerisinde Pera Güzel Sanatlar Akademisinde Dünya Toplum Dansları branşında eğitmen olarak çalıştı.
2010 yılında Danstudyo Dans Kurslarının ortağı olarak eğitim sektörüne adım attı.
2011 yılında Show34 Performans Ajansını kurdu ve 400'den fazla Reklam Filmi, Sinema Filmi, Müzik klipleri, Tanıtım filmleri ve Animasyon ( Fx ) Projelerinde kreatör, koreograf ve organizatör olarak hizmet verdi.

Televizyon programı format kreatörlüğü ve medya sponsorluk ve reklam proje koordinatörlüğü, yan dal olarak oyunculuk ve koreograflık yapmakta.